​MUHALEFET ZARRAB’I 17-25 ARALIKTA ÖĞRENDİ AMA ORTAYA ÇIKARANLAR YOK HÜKMÜNDE

ABD'de Zarrab'ın itirafçı olmasından sonra CHP'nin gündemine tekrar girdi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zarrab'a ilişkin dünkü grup toplantısında MİT'in bilgi notuna değindiği ancak o operasyonları yapan polisleri görmezden gelmesi dikkat çekti.

ANALİZ-MEHMET ŞÜKRÜ OCAK

AKP hükümeti tarafından bir zamanlar ‘Vatansever işadamı’ olarak görülen Reza Zarrab, itirafçı olmasıyla birlikte Hükümet çevreleri tarafından CIA ajanı ilan edildi. Uğruna 2 kez ‘Nota’ ile ABD’den bilgi talep ettiği Reza Zarrab şimdilerde ‘vatan haini’. Gelecekte AKP yine fikrini değiştirir mi bilinmez ama şu an Zarrab’a ait malvarlıklarına el konuldu ve pek çok çalışanı gözaltına alındı.. 


Diğer cephede ise ana muhalefet partisi Reza Zarrab üzerinden Hükümeti dövmeye başladı. Muhalefetin kullandığı belgelerin neredeyse tamamı 17/25 Yolsuzluk Operasyonu’yla kamuoyunun bildiği konular. 
Bugün CHP Grup Toplantısı’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 18 Nisan 2013’te Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilen bilgi notunu gündemine taşıdı. 
Aslında bu bilgi notu 17/25 Aralık polis fezlekelerinde ortaya çıkmıştı. 
İktidarın kirli ilişkilerini 17/25 belgeleriyle ortaya döken muhalefet, bu operasyonları yapan ve üç yıldır tutuklu olan polis ve savcıları ise ağzına dahi almıyor. Üstelik de Hükümetin önceki hafta ikinci bir intikam dalgası başlatarak tutuklu polislerin eşlerini ve çocuklarını da tutuklamasına rağmen. Bugün CHP’nin Zarrab’a ilişkin ‘Sayın Erdoğan senin hükümetin Zarrab'a gizli bilgileri sattı.’ şeklinde ifadeleri kullanıyor. Lakin o dönem görevlerinin gereğini yapan polisler bugün bir paranoya nedeniyle tutsak ve ana muhalefetin gündemine neredeyse girmiyor.

Mehmet Akif Üner, Yakub Saygılı, Kazım Aksoy, İbrahim Şener, Arif İbiş, Mehmet Habip Kunt, Mehmet Fatih Yiğit, Mustafa Demirhan ve diğer bütün görevini yapan polisler bugün ‘darbe yapmak’ suçlamasıyla halen cezaevlerinde. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin parasını ödediği avukat bile “Süleyman Aslan onursuzca rüşvet almıştır” dedi.  Bir kamu çalışanı, rüşveti ancak kamunun aleyhine bir iş için alır. Sadece bu cümle bile 17/25 Aralık Operasyonlarını tescillemiştir. Ancak muhalefet hala Erdoğan Rejimi’nin korkularına tutsak… 
Görevini yapan kamu personellerini savunamayan bir muhalefet dolaylı olarak Erdoğan rejimine hizmet etmektedir. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ