İşte AKP'nin milis kuvvetleri: HÖH

Farklı şehirlerde aynı anda ortaya çıktılar.
Halk Özel Harekat yazısı ile birlikte bir Osmanlı amblemi ve Türk bayrağı logosunun yer aldığı ticari tipteki bir araç tedirginlik yarattı.

Dün Ataşehir’deki bir alışveriş merkezinin yakınındaki bu görüntü şüphe uyandırdı. Daha önce başka şehirler de bu tipte bir ambleme rastlanmıştı. AKP'nin özellikle SADAT üzerinden halk içinde silahlı sivil gruplar oluşturduğu gündeme gelmişti. İktidar bir süredir silahlanmayı oldukça kolaylaştırmış durumda. 
Jandarma ve Polis Özel Hareket’ten yola çıkılarak oluşturulan Halk Özel Harekât (H.Ö.H) birimi için birkaç soru gündeme geldi. Bu kişiler kim, nasıl oluyor da trafikte bu şekilde dolaşmalarına izin veriliyor ve herhangi başka amaçları var mı?


H.Ö.H yazısı ile birlikte bir Osmanlı amblemi ve Türk bayrağı logosunun yer aldığı ticari tipteki bir araç tedirginlik yarattı.


Aracın trafikte hiçbir işlem görmeden, rahatça yol aldığını görenler, tepkilerini dile getirerek, “Bu kişiler kim, Halk Özel Harekât nedir? Herhangi bir amacı var mıdır?” sorularını sorarak, bu tip tuhaf oluşumların özellikle referandum öncesi endişe yarttığına dikkat çektiler.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ