Ekrem Dumanlı: "Erdoğan bana o kafiri işten at" dedi

Dumanlı, Erdoğan'ın uçağındaki bomba gibi iki konuyu açıkladı.
Gazeteci Ekrem Dumanlı, kendisinin geçmişte Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağına binmesiyle ilgili başlayan polemik üzerine, uçakta Erdoğan'la yaşadığı tartışmaları anlattı.

Dumanlı, kendisinin uçakta gazeteci kimliğiyle bulunduğunu ama özellikle 2010 referandumundan sonra uçakta Erdoğan'la gerilim yaşamaya başladığını, çünkü Erdoğan'ın 2010 referandumundan sonra gazetecileri azarlamaya başladığını söyledi."ŞAHİN ALPAY'A KAFİR DEDİ"

Dumanlı pekçok medya yöneticisinin Erdoğan'ın baskısıyla gazetecileri işten atmaya başladığını, kendisinin uçakta Erdoğan'a "Hasan Cemal'i siz işten attırdınız bunu herkes biliyor, bu yanlış" dediğini söyledi.

Dumanlı kendisine de benzer dayatmalar geldiğini, Erdoğan'ın Şahin Alpay'ı işten atmasını istediğini ve "Bu kafire neden yazı yazdırıyorsun" dediğini söyedi.

Dumanlı, "Geçmişte MHP iktidardayken bir MHP'li bakan beni arayıp Etyen Mahçupyan'ı kastederek 'niye bu Ermeniye, niye bu kafire yazdırıyorsun' dedi, aradan yıllar geçtikten sonra Erdoğan'dan bu cümleyi duydum" dedi. 

ERDOĞAN LİNÇ'TEN GURUR DUYMUŞ

Dumanlı, Gezi Süreci'yle ilgili de çarpıcı bir bilgi paylaştı. Gezi sürecinde Erdoğan'ın gerginliği tırmandırmasının yanlış olduğunu söylemesi üzerine Erdoğan, Dumanlı ve yanındakilere ürküten bir planını açıklamış. Erdoğan, Cezayir Başbakanının kendisine polisle ya da askerle bu olayları engelleyemeyeceğini, sokaklara kendi yandaşlarını göndermesi gerektiğini söylediğini anlatarak, "Bundan sonra ben de sokağa 50 kişi çıkarsa 500 taraftarımı göndereceğim, 500 çıkarsa 5000 göndereceğim, bak Rize'de neler yaptılar" demiş.

Dumanlı sözkonusu günlerde, Rize'de halkın 9 kişiyi linç ettiğini, Erdoğan'ın sözettiği olayın bu olduğunu ve bu linçten Erdoğan'ın gurur duyduğunu söyledi.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ