Dilipak: Erdoğan sonrası planları var, yeni bir süreç örgütlenmeye çalışılıyor

Son dönemde AKP’ye uyarı ve eleştirileri ile dikkat çeken Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bu kez “Erdoğan sonrası” başlıklı bir yazı kaleme aldı.


Türkiye’deki krizlerin arkasında bir “lobi” olduğu iddiasını öne süren Dilipak, “Şu günlerde Ankara’da krizin açılması, çözülmesi yönünde lobi yapmak, danışmanlık yapmak, çözüm üretmek için ortalıkta dolaşıyor” diyor. 

Orta Doğu’daki gelişmeler üzerinden yeni bir sürecin ortaya konma hazırlığı olduğundan bahseden İslamcı yazar, “15 Temmuz yaşandı. BOP süreci noktalandı. Şimdi yeni bir süreç örgütlenmeye çalışılıyor” ifadesini kullanıyor.


“Erdoğan’a bu lobi hiç güvenmedi” diyen Dilipak, “Onsuz olmuyor, diye kadroda yer almasına ses çıkarmadılar ama şiir okudu diye siyaset yasağı getirenler onlardı. Daha sonra siyasete taşınmasında da onlar vardı” görüşünü savunuyor ve ekliyor:

“Eylül ortalarında İsrail seçimlerinin sonucu belli olacak. Sonra ne olacağını hep birlikte göreceğiz. Dost kim, düşman kim, kim kiminle beraber, daha net belli olacak. Birilerinin Erdoğan sonrasına ilişkin yol haritası daha net belli olacak.”

Belirsizliklerin söylentiye sebep olduğunu kaydeden Dilipak, “Son zamanlarda çok fazla sağlığı ile Erdoğan, operasyonlarla Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı tartışmaların odağındaki isimler. Krizi kontrol edemiyorsanız, döner sahibini vurur. Tıpkı hedefine ulaşmayan Bumerang gibi” uyarısını yapıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ