Aydınlık yazarı istifa etti: Ne oldu da Erdoğan'a örtülü destek veriliyor?

Aydınlık Gazetesi yazarı Rıza Zelyut'un gazetedeki yazılarına son verilmesinin ardından bir başka yazar Sabahattin Önkibar, "Ne oldu da Erdoğan'a örtülü destek verilmeye başlandı" sorusuyla gazeteden istifa ettiğini duyurdu.
"İstifa ediyorum çünkü" başlıklı yazısında Önkibar, "...Ve bugün ayrılık zamanı. Niye ayrılık diye sorarsanız cevabım şudur" dedi ve ekledi:


"Ben Aydınlık gazetesi ile Ulusal Kanal’a emperyal bir proje olan siyasal İslamcı AKP iktidarı ve onun türevleri olan dinci cemaatlerle mücadele etmek için gelmiştim.

Yıllarca bunu çok iyi yaptık lakin bir süredir Aydınlık gazetesi ve Ulusal Kanal’da iktidarı desteğe yorumlanacak yayınlar gözlemliyorum. Keza, beka ticareti yapan iktidara dolaylı destekler söz konusu.

Dahası, 2014 seçimlerinde Aydınlık gazetesi tarafından “Aslanlı Yolun Adayı” olarak desteklenen Mansur Yavaş’ın, 31 Mart seçimlerinde manşetlerle infaz edilmesine şaşkınlığım var. Aynı şekilde yine 31 Mart seçiminin arefesinde AKP İstanbul Adayı Binali Yıldırım’ın, Doğu Perinçek tarafından ziyaret edilmesini hiç anlamlandıramadım."

Önkibar, istifasının gerekçelerini açıkladığı yazısında, "Evet ne oldu da Doğu Perinçek’in Ergenekon savunmasında Gladyo’nun iki numarası dediği Tayyip Erdoğan’a bugün örtülü destekler veriliyor" sorusunu yöneltti.

"Dün devleti F...’ye teslim edip, PKK’ya operasyonu yasaklayanlar, bugün milli ve kurtarıcı ama milletin milyonlarca oy alarak lider olarak tescil gören Ekrem İmamoğlu gayrı milli öyle mi" diye soran Önkibar, eleştirilerini şu satırlarla sürdürdü:

"Doğu Perinçek’in “Amerikancı” deyip hücum ettiği Ekrem İmamoğlu, Doğu Perinçek’in vekili olarak Şule Perinçek’i ABD’ye götüren Türk-Amerikan Dernekleri (ATAA) tarafından bile selamlanmadı. Söyleyin bu Ekrem İmamoğlu nasıl Amerikancı?

Dün de yazdım ben Ekrem İmamoğlu’nun fedaisi ve avukatı değilim. Sadece ülkem için çıkış yolu arayan yurtsever bir gazeteciyim.

Kişiliğine ve mücadelesine büyük saygım olan Sayın Perinçek cevaplamalıdır, Tayyip’le Türkiye kurtulabilir mi?"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ