AKP'nin kanlı referandum hazırlıkları

AKP'nin en ince ayrıntısına kadar hesap ettiği plan yürürlüğe girdi. Planın her aşaması tamamlanmış görünüyor. Sırada uygulama kısmı var.

Sedat Peker - Oluk Oluk Kan Akacak door omerkamcili

İktidarı için ülkeyi yangın yerine çeviren...
Terör örgütlerinin cirit attığı, gerçek teröristlerin adliye kapısından ya da polis karakolundan ellerini kollarını sallaya sallaya çıktıkları bir yer haline getiren...

Koltuğunu kurtarmak için ülkede kriz üstüne kriz çıkaran...
Türk askerini bir hiç uğruna Suriye bataklığına sokan ve gelen her şehit haberinin "promosyonunu" yapan...
Çözüm süreciyle milleti yıllarca oyalayıp, sonra başkanlık için birden dümeni çevirip on binlerce sivil vatandaşın üzerine bomba yağdıran...
Şehirleri harabeye çevirip Türkiye'de Halep manzaraları yaşatan...
Muhaliflerini sindirmek için tıpkı Hitler'in yaptığı gibi "tiyatro" bir darbeyle vatandaşlarını ölüme gönderen...
Sürekli gerilimi tırmandırıp, vatandaşa "silahlanın, sokağa inin" mesajı veren AKP, yani Erdoğan rejimi, diktatörlük anayasasını halkın önüne götürmeden önce kanlı bir hazırlık içinde. 

EN ÜST DÜZEY İTİRAF
7 Haziran seçimlerini kaybeden Erdoğan, birden başlayan seri bombalı terör eylemlerinin üzerine 1 Kasım öncesi halkı "Ya istikrar ya kaos" diye tehdit etmişti. Numan Kurtulmuş da hayır oylarının giderek arttığı bir ortamda en üst düzeyden planı itiraf etti ve halkı yine tehdit etti. "Referanduma kadar terör devam edebilir" diyen hükümet sözcüsü, "Ama referandumda evet çıkarsa bombalar susar" diyecek kadar pervasız, perdesiz konuştu. 


Sedat Peker, referandumu protesto edecekleri... door aktifhaber

MAFYATİK SEÇİM KAMPANYASI
Bu pervasızlığın tabanı da var...  Suç örgütleri, mafya, kabadayılar Erdoğan'ın yanıbaşında. Halka daha açıktan, daha net mesajlar vermek ve "Kan dökeceğiz" tehdidini ulaştırmak, ve dahi uygulamakla görevli onlar.  Bunlardan en meşhuru mafya babası Sedat Peker. 

Özellikle seçim dönemlerinde AKP'yi hiç yalnız bırakmayan Peker, daha önce Erdoğan muhalifi, barış yanlısı akademisyenleri açıktan tehdit etmişti. "Onların oluk oluk kanlarını akıtacağız" diyen Peker, referandum kampanyasında da cani hedeflerine "Hayır" diyenleri koydu. "Hayır diyenleri meydanlarda bekliyoruz" diyerek Erdoğan'ın vatandaşı sokağa dökme, kaos çıkarıp buradan faydalanma planına harfiyen uyuyor.

PEKER'İN ADAMLARI MEYDANDA
Erdoğan'ın iç savaş planını hala "muhalif propaganda olarak görenler varsa bu sürecin onları çok şaşırtacağını söyleyebiliriz. Zira AKP'nin kanlı icraatları söylemle sınırlı değil, eyleme çoktan geçildi bize. İzmit'te Sedat Peker'in iki mafya elemanı, ellerinde tabancalarla şehrin meydanına çıktı ve "Hayırcıları bekliyoruz" mesajı verdi, ardından bunu sosyal medyada yayınladı. Bu elemanlar, "elinde silahla "muhalifleri" katletmekten bahseden ve tehditler savuran ilk AKP'liler" değil elbette. Özellikle 15 Temmuz'dan sonra sistematik biçimde AKP'nin bu tür eylemlere çanak tuttuğu, bizzat arkadan yönlendirdiği bilinen bir durum. 

Nitekim, önüne gelen hemen herkesin tutuklandığı ülkede silahla meydana çıkan bu iki kişi "adli kontrol şartıyla" serbest bırakıldı. FETVAYI DA KAPTILAR
Tüm bu gelişmeler olurken, muhafazakar tabanı çok iyi okuyan ve istediği yere yönlendirebilen Erdoğan hata yapmak istemiyor. Olası bir iç savaşta tereddüt geçirecek, kıyıma, katliama -olur ya- itiraz edecek AKP'liler, ya da sıradan vatandaşlar çıkarsa diye şimdiden önlemini aldı. Erdoğan rejiminin fetvacısı Hayrettin Karaman, Yeni Şafak'taki köşesinde açık açık "Savaşta işlenen adi suçların cezası olmaz" fetvası verdi. Karaman, "Yapacaklarınıza dair endişe duymayın, dini olarak da vebali olmaz" mesajıyla, savaş öncesi son görevini de yapmış oldu.

SON PÜRÜZ DE GİDERİLDİ
Kontrollü çatışma, çekişme, darbe konusunda oldukça tecrübeli olan Erdoğan, kanlı iç savaş öncesi son pürüzü de giderdi... O da, sokaklar kan gölüne döndüğünde televizyon yayınlarının nasıl işleyeceği. RTÜK'e verdiği emirle bunu da kolayca halletti. Yeni alınan yasak kararıyla artık vatandaş hiç bir "sıcak" gelişmeyi duymayacak. 

Bilindiği gibi AKP her terör olayından sonra yayın yasağı kararı aldırdı. Ancak bu yasaklar, televizyonların olay yerinden sıcak görüntüler geçmesini, yeni bilgilerin canlı yayında paylaşılmasını, ölü ve yaralı sayısının açıklanmasını kapsamıyordu. İşte artık yeni gelen yasakla televizyonlar terör olayı ya da kanlı saldırı olduğunda son dakika yazısı bile veremeyecek. 
Kaç kişi öldü, kaç yaralı var, bu bilgileri veremeyecek. 
Olayın nerede olduğu bilgisini bile kısıtlayacak AKP.
Özetle, ülke kan gölüne dönecek, televizyon izleyicileri izdivaç progamları ya da Acun'un akşam eğlencelerini seyretmeye devam edecek. 

İşte AKP'nin en ince ayrıntısına kadar hesap ettiği plan bu...
Ve planın her aşaması tamamlanmış görünüyor.
Sırada uygulama kısmı var. 

Aktifhaber
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ