"Yüzünü sildiğim zaman abdest aldığını zannedip hemen namaza duruyordu"

Bir süredir kemik kanseri tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Hava Harp Okulu öğrencisi Yusuf Kurt'un annesi Ülker Kurt, "Hain ilan ettikleri için hiçbir zaman kendine yediremedi. Bu yüzden bu hastalığa yakalandı." dedi.

Oğlunu toprağa veren anne Ülker Kurt üzüntüsünü, “Hain ilan ettikleri için hiçbir zaman kendine yediremedi. Bu yüzden bu hastalığa yakalandı. O üzüntü ile bu hastalığa yakalandı oğlum.” sözleriyle dile getirdi.

“HEP SUBAY OLACAĞI GÜNÜN HAYALİNİ KURDU”


Oğlunun iyi bir subay olmak istediğini söyleyen acılı anne, “Biraz dalsa ‘Ben subay oldum anne. Köye atandım’ diyordu. ‘Arkadaşlarımın hepsi çıkıyor, yerleşiyor, bize subaylık verildi’ diyordu. Hep arkadaşlarını anıyordu. ‘Arkadaşlarımı görmeyi çok istiyorum anne’ diyordu, ancak ömrü yetmedi yavrumun. Çıktıklarını görmeyi çok istedi.” dedi.“ŞİKAYET ETMEDİ HEP ŞÜKÜR ETTİ”

Bütün hastalığı boyunca oğlunun hiç müşteki olmadığını belirten anne Kurt, Kronos'a verdiği mülakatta, “Sürekli şükür etti. Sağ kolu kalkmadığı için sol şehadet parmağını kaldırıp ‘Allah u ekber’ diye tekrarladı son anlarında. Sonra birileri ‘sağ elini kaldırman gerekiyor’ dedi, fakat Yusuf ‘sağ elim kalkmıyor ondan dolayı bunu kaldırıyorum’ diyordu. Yavrum, sürekli yüzünü sildiğim zaman abdest aldığını zannedip hemen namaza duruyordu. Oğlumun son anları böyle geçti.” ifadelerini kullandı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ