Yargıtay’ın bozduğu davada gazeteciler yeniden yargılanıyor

Hizmet Hareketine yakın medya kuruluşlarında çalıştığı gerekçesiyle açılan davada Yargıtay’ın haklarındaki hükmü bozduğu 8 gazeteci yeniden yargılanmaya başladı.
İstanbul 25’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Ahmet Memiş, Ali Akkuş, Atilla Taş, Cemal Azmi Kalyoncu, Gökçe Fırat, Ünal Tanık, Yakup Çetin ve Yetkin Yıldız katıldı.

Mahkeme heyetinin Yargıtay’ın bozma kararına uymasının ardından söz verilen sanıklar, beraatlarına karar verilmesini talep etti. Atilla Taş, “Cumhurbaşkanına hakaretten bir kere dava açıldı onda da beraat ettim. Bizi tahliye eden bir heyeti görevden alırlarsa, yerine başka heyet atanırsa, yargıya nasıl güvenebilirim? Öyle bir karar verin ki, bize hakimler varmış dedirtin. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

Kapatılan Zaman Gazetesi Haber Müdürü Ali Akkuş, “Ben Fuat Avni hesabını takip bile etmezdim. Zaman gazetesinde gerçekten yetkili biri olsaydım kayyum atandıktan sonra açılan gazetede etkili bir rol oynardım. Ama yeni açılan gazetede çalışmadım. Ben bu süreçte tazminatımı almaya çalışıyordum. Bunun derdindeydim. Beraatimi talep ediyorum” ifadelerini kullandı.


Cemal Azmi Kalyoncu ise, “Ben sadece gazetecilik yaptım. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

Sanıkların avukatları, adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların adli kontrol tedbirlerinin kaldırılması talebini reddederek, duruşmayı 31 Mart 2021’e erteledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ