Washington caddelerinde ‘Tutsak Bebeklere Özgürlük’ protestosu

Aralarında Advocates of Silenced Turkey (AST), Free Prisoners of Conscience gibi platformların bulunduğu insan hakları derneklerinden Türkiye'deki insan hakları ihlalleriyle ilgili çarpıcı bir eylem geldi.
15 Temmuz sonrası yaşanan hukuksuzlukları protesto eden sloganlarla giydiriLmiş onlarca araç, Washington'un meşhur caddelerinde dolaştı. Araçları gören binlerce kişi şaşkınlığını gizlemekte zorlandı.

Aralarında kamyonların da bulunduğu yüze yakın araç Washington'un önemli caddelerden de geçen araçların üzerinde "İşkenceyi Durdurun", "Türkiye'de 864 Bebek Cezaevinde", "118 Kişi Erdoğan Rejimi Tarafından Kaçırıldı", "Dünyada En Çok Gazetecinin Tututklu Olduğu Ülke Türkiye" gibi sloganlar yer aldı.

 Washington'unda saatlerce ring yapan araçları binlerce kişi dikkatle izledi. Araçların üzerindeki tutsak bebekler, gazeteciler ve işkencelerle ilgili sloganlar okuyanları şaşkına çevirdi. Demokratik bir ülkede yaşanan bu hukuksuzluklara karşı pek çok kişi tepkisini twitterda dile getirdi.Aktifhaber
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ