Tişörtün terör suçu olmasına ramak kaldı

"Hero" korkusu "tişört korkusu"na dönüştü. O cezaevinde tüm tişörtlere toplatma.
Hero tişörtü giyenlere yönelik Türkiye çapında süren gözaltı ve tutuklama uygulamları, nihayetinde "tişört"ün kendisine döndü. Edirne Cezaevi'ndeki tüm tişörtler yaz sıcağı olmasına rağmen toplatıldı. 

KIYAFET AVI
Recep Tayyip Erdoğan’ın “tek tip elbise” ile ilgili açıklamasından sonra cezaevlerinde tutuklular üzerindeki baskılar artmaya başladı. 


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde iki odaya giren gardiyanlar, oda da buldukları tüm tişörtleri hiçbir gerekçe göstermeden topladı. 

Cezaevindeki müvekkilleriyle Cuma günü görüşen Avukat Serhat Çakmak, müvekkillerinin kendisine gardiyanların iki odaya girdiklerini ve başta üzerinde yabancı yazılar yazan tişörtleri topladıklarını aktararak, “Daha sonra anlamlı anlamsız tüm tişörtleri toplamışlar. Bununla ilgili ellerinde ne bir karar ne de bir talimat var” dedi.

Öte yandan tutukluların dilekçeyle cezaevi idaresine başvurdukları halde kendilerine herhangi bir dönüşün olmadığı aktarıldı. 

Avkutlar konuyla ilgili sadece kendi müvekkillerinin şahit olduğu iki odayla ilgili durumu anlatırken, olayın tüm cezaevinde yapıldığı düşünülüyor. 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ