Saray'ın avukatları savunma yapmakta zorlanıyor!

Delillere ulaşmak yerine hamaseti tercih ediyorlar...
Hürriyet yazarı Sedat Ergin, darbe girişimi davalarında sanık askerlerin kendilerini fazla zorlanmadan savunabildiklerini ve müşteki avukatları arasında iddiaları çürütebilecek kimsenin çıkmadığını yazdı.

Akıncı Üssü davasının duruşmasında en kritik sanıklarından Ahmet Tosun’un savunmasını ve sorgulamasını baştan sona izlediğini kaydeden Ergin, ‘Tosun’un savunması, suçlamaları kategorik bir şekilde reddetme stratejisinin en göze çarpıcı örneklerinden birini oluşturuyor. Temel mesele, mahkeme heyetinin, savcılık makamının ve salonda bulunan müşteki avukatlarının sanığın bu taktikleri karşısında ne ölçüde etkili olabildikleri sorusudur. Aldığım izlenim, Ahmet Tosun’un çok fazla zorlanmadan savunma kürsüsünden ayrıldığıdır. Müşteki avukatları arasında Tosun’un ifadesini çürütecek hiç kimse çıkmadı’ dedi.

Sedat Ergin, ‘Cumhurbaşkanlığı, TBMM gibi kurumları ve şehit yakınlarını temsil eden müşteki avukatlarının maddi delillere ulaşmaya çalışmak yerine hamaseti tercih ederek “Pilotlara bu talimatları veren bir kişinin bu milletin kanını taşıdığını düşünüyor musunuz” gibi sorulara yöneltmesini eleştirdi.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ