Salim Zeybek kaçırıldıktan sonra hiçbir araştırma yapmayan Emniyet, gece yarısı ailenin evini bastı

Aracının önü kesilerek Edirne’de kaçırılan eski BTK çalışanı Salim Zeybek’ten 33 gündür haber alınamıyor.


 Zeybek’in eşi Fatma Betül Zeybek’in adli ve idari makamlara başvuruları sonuçsuz kalırken ne emniyete ne de jandarma konu hakkında bilgi vermiyor.

Fakat tüm bunlar yaşanırken gece yarısı saat 01:20’de bir aydan uzun süredir kaçırıldığı için haber alınamayan Zeybek’in ev polisler tarafından basıldı. Zeybek eşi Fatma Betül Zeybek sosyal medya hesabından, “Gece saat 01.20 sıralarında evimize sivil polisler geldi. Eşimi sordular ve arama kararı olduğunu belirterek evimizi aradılar. Eşim kaçırıldıktan sonra hiçbir araştırma yapmayan Emniyet, gecenin bir yarısı evimizi aramaya geliyor.” dedi.
Salim Zeybek’i Edirne’deki kaçırılma olayı 21 Şubat tarihinde yaşandı. Salim Zeybek eşi ve küçük çocukları ile birlikte şahsi otomobilleri ile seyahat ederken Edirne Havsa gişelerinde araçları, silahlı kişiler tarafından tarafından durduruldu.

Şahıslar, önce Salim Zeybek’i araçtan indirerek 34 FF 9017 plakalı araca zorla bindirdi, ardından eşi Fatma Betül Zeybek’i “Emniyete gidersen eşini ve aileni bir daha göremezsin” cümleleriyle tehdit ederek olay yerinden uzaklaştılar. Fatma Betül Zeybek savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu, fakat hiçbir adım atılmıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ