Saadet Partili Cihangir İslam sordu: Açlığa terk edilen KHK’lı 41 bin öğretmen ne yapıyor?

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, AKP’nin TBMM’ye sunduğu yasa teklifinde söz alarak 15 Temmuz’dan sonra çıkartılan KHK’larla ihraç edilen 41 bin 397 öğretmenin akıbetini sordu.


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) hazırladığı kanun teklifinde 652 sayılı KHK’de değişiklik yapılması isteniyor. TBMM’de konuşan Cihangir İslam, Milli Eğitim Bakanlığı görev ve teşkilat yapısını tekrar düzenlemeyi amaçlayan kanun teklifinde “KHK’da değişiklik” ibaresinin kendisini heyecanlandırdığını ifade etti.

“BU İNSANLARIN NE YAPMASINI İSTİYORSUNUZ?”


“Bugün üzerinde konuştuğumuz kanun teklifinin sıra sayısındaki kapağı okuduğumda Kanun Hükmünde Kararname (KHK) değişiklik ibaresi beni biraz heyecanlandırdı.” diyen İslam, “Ama içerisine baktım. İçinde KHK ile atılan 41 bin 397 öğretmenden herhangi bir haber yok.” dedi.

Hukuksuz gerekçelerle mesleklerinden ihraç edilen öğretmenlerin durumlarını gündeme getiren Cihangir İslam, “41 bin 397 öğretmen Açlığa terk edilmiş durumda. Özel sektörde de çalışma imkânı bulamıyorlar. Tıpkı diğer KHK’lılar gibi. Bu konuda sizi düşünceye davet ediyorum. Bu insanların ne yapmasını istiyorsunuz? Ne öneriyorsunuz? AK Parti Grubu ve AK Parti Grubu’nu destekleyenler bize bunu açıklamalı.” şeklinde konuştu.Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) hazırladığı kanun teklifinde 652 sayılı KHK’de değişiklik yapılması isteniyor. TBMM’de konuşan Cihangir İslam, Milli Eğitim Bakanlığı görev ve teşkilat yapısını tekrar düzenlemeyi amaçlayan kanun teklifinde “KHK’da değişiklik” ibaresinin kendisini heyecanlandırdığını ifade etti.

Hukuksuz gerekçelerle mesleklerinden ihraç edilen öğretmenlerin durumlarını gündeme getiren Cihangir İslam, “41 bin 397 öğretmen Açlığa terk edilmiş durumda. Özel sektörde de çalışma imkânı bulamıyorlar. Tıpkı diğer KHK’lılar gibi. Bu konuda sizi düşünceye davet ediyorum. Bu insanların ne yapmasını istiyorsunuz? Ne öneriyorsunuz? AK Parti Grubu ve AK Parti Grubu’nu destekleyenler bize bunu açıklamalı.” şeklinde konuştu.

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ