KHK’lılara yapılan ‘sosyal soykırımı’ iki dakikada anlattı

15 Temmuz sonrası OHAL döneminde çıkarılan KHK’larla mesleklerinden ihraç edilen binlerce kişinin yaşadığı mağduriyetler tek bir video ile anlatıldı.
Söz konusu videoda kendisi de bir KHK mağduru olan bir bayan yaşananları özetliyor.


“Bırak beni de ki ‘istediğin ülkeye git. Afrika’ya mı gidiyor, Çin’e mi gidiyorsun.’ Madem sen beni bu ülkeye zararlı görüyorsun, madem hiçbir faydamın olmadığını düşünüyorsun,  madem benden bu kadar bıktın. ‘Defol git’ de bana. ‘Yoo..gitmeyeceksin’ diyor. Tamam gitmeyeyim. İş ver bana, ‘Yoo..iş yok sana’ diyor.”

‘3 yaşındaki kızıma babasının aldığı ayakkabı nasip olmadı’

“Özelde çalışayım diyor. ‘Hayır çalışamazsın’ diyor. Kamuya da almıyorsun. ‘Evimi satayım’ diyorum; ‘satamazsın’ diyor. Eşyamı satayım. 10 bin liraya aldığım eşyayı bin liraya satıyorum. 50 bin liraya aldığım arabayı 10 bin liraya satıyorum; niye muhtaçsın. Her şeyi sattık.”

“Benim 3 yaşındaki kızıma daha babasının ayakkabısı nasip olmadı. Arkadaşlarımın küçülenlerini giydirdim. Arkadaşlarım kim? Daha önce tanımadıklarım. Biri ayakkabısını gönderdi, biri elbisesini gönderdi, biri lokmasını gönderdi. Üç yıldır Rabbim bir şekilde çevirdi. Daha kızıma ayakkabımız nasip olmadı. Allah’ta o kızıma öyle bol verdi ki nasibini. ‘Dükkan açtık. kazanamayanlar ‘F…’cü’ diye şikayet etti’

“Evi sattık dükkan açtık. Dükkanda rahat vermediler. Kapının önündeki bisiklete kadar zabıtaya şikayet ettiler. Biz açık öğretim fotoğrafçılık okuduk, belgeleri yok dediler. Üniversite diplomasını koyduk, bundan belge mi olur?’ dediler. Usta öğreticilik belgesi aldık. Çok kazanıyoruz zannettiler. Ben 6 ay ücretsiz fotoğraf çektim. Adam kıskandı. En son saydırmaya başladı. Kazanamadığı için. ‘Fetö’cüler, ‘vatan hainleri’ diye. 15 Temmuz’da dersinizi verdik. Doymadınız. Yine dersinizi vereceğiz. Şunu yapacağız, bunu yapacağız. Dükkana kilidi vurduk, şehir değiştirdik.”

Kaynak: Tr724
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ