​İşkencenin görüntülerini ailesine gönderip fidye istediler

TSK'nin desteklediği ÖSO'nun içinde yer alan Sultan Murad Tugayı, El Bab kenti zindanında işkence yaptığı gencin görüntülerini ailesine gönderip fidye istedi.
Adına Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) denilen Türkiye destekli Fırat Kalkanı grubundan Sultan Murad Tugayı, El Bab zindanında işkence yaptığı bir kişinin görüntülerini ailesine göndererek, serbest bırakılması karşılığında fidye istedi.
 
TSK ve desteğindeki Fırat Kalkanı gruplarının hakim olduğu Cerablus, Ezaz, El Bab üçgeninde alıkoyma, gözaltı ve öldürme olaylarının artığını bölgeden aktaran kaynaklar, son olarak Bab yolunda bir gencin Mûrhef diye bilinen bir Sultan Murad militanı tarafından kaçırıldığını kaydetti.  Kaçırılan kişinin yapılan işkence görüntülerinin ailesine gönderilip, serbest kalması karşılığında 60 bin Dolar'ın istendiği ifade edildi. 
 
Bab'lı bir yurttaş, TSK desteğindeki grupların Marê, Cerablus, Ezaz, El Rai (Çobanbey), El Bab'taki faaliyetlerinden bıkan bölge halkının, yürüyüş ve eylemlerle tepki gösterdiğini ve bölgelerinde söz konusu grupları istemediğini aktardı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ