Harp Okulu öğrencilerinin 'Uygun adım' yürüyemeyişi Meclis gündeminde!

Yüzlerce öğrencisi tutuklandı, okullar kapatıldı yerine AKP'li militanlar alındı..


Harp Okulu öğrencilerinin askeri düzenden uzak bir izlenim veren görüntüleri Meclis Plan-Bütçe Komisyonu’ndaki bütçe görüşmelerinde konu gündeme geldi. Görüntüyü yeniden izleten CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, “Bu ne? Bu gerçekten ne? 29 Ekimde o ‘harp okulu öğrencileri’ diye yürüyenleri görünce yüreğim parçalandı. Yüreğimiz yaralandığı için söylüyoruz” dedi.

HEPSİ İNCELENDİ 


Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bu yürüyüşün ayrıntılı bir soruşturmaya konu olduğunu bildirdi. Canikli şunları söyledi:

“O görüntü resmi bir yürüyüşü yansıtmıyor. Resmi yürüyüşten sonra rahat ortamda yapılan bir yürüyüş, kesinlikle. Bakın, tören yürüyüşü değil. Yani tören yürüyüşü bittikten sonraki yürüyüş, serbest yürüyüş. Kesin, bunu tespit ettik biz, belgeli, ben size onların bütün belgelerin takdim ederim. Yani orada öyle bir şey olabilir mi? Biz, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her konuda tamam demediği -kalite olarak personel için de geçerli hepsi içinde geçerli- hiçbir şeyi kesinlikle aktarmıyoruz. Bunun için de geçerli hepsi için geçerli.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ