​Gözaltında işkenceden ölen Gökhan Açıkkollu'nun eşine 15 yıl ceza isteniyor

15 Temmuz kontrollü darbe girişimine iştirak ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan ve işkenceyle hayatını kaybeden Gökhan Açıkkollu'nun eşi Mümüne Açıkkollu'ya, 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, F…'ye yönelik soruşturma kapsamında, 15 Temmuz darbe girişimine iştirak ettiği iddiasıyla gözaltına alınan ve gördüğü işkenceyle hayatını kaybeden Gökhan Açıkkollu'nun eşi Mümüne Açıkkollu hakkında iddianame hazırlandığı ortaya çıktı.
 
Gökhan Açıkkollu'nun eşi Mümüne Açıkkollu'nun da örgüte üye olduğuna dair yazışmaların yer aldığı iddianamede, sanık Mümüne Açıkkollu'nun ByLock ve Eagle kullanıcısı olduğu, örgüt talimatı doğrultusunda Bank Asya'da bulunan hesabında para artışı yaşandığı ve örgüte iltisakı nedeniyle kamu görevinden ihraç edildiği kaydedildi.
 
Mümüne Açıkkollu'nun örgütteki görevinin ''öğretmen'' olduğu belirtilen iddianamede, ''Mümüne Açıkkollu atılı suçu işlediği, hakkında eşi Gökhan Açıkkollu'nun ölmesi ve bakıma muhtaç küçük yaşta çocuğunun olması nedeniyle ölçülü olacağı değerlendirilen adli kontrol tedbirinin uygulandığı anlaşılmıştır." denildi.

 
İddianamede, sanık Mümüne Açıkkollu'nun ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ