Görevinden KHK ile ihraç edilen polis memuru Maraş'ta intihar etti

Şaibeli 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında ilan edilen OHAL'de çıkarılan KHK'lar ile görevinden ihraç edilen polis memuru Fatih Ç.nin Kahramanmaraş'ta dedesine ait silahla intihar etti.
Kahramanmaraş’ta Gülen Cemaatinden olduğu gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan polis memuru intihar etti. 15 Temmuz sürecinde KHK ile görevinden alınan Fatih Ç., (31) dedesine ait tüfekle kafasına ateş ederek intihar etti.

Kanal Maraş‘tan alınan bilgi ve iddialara göre olay, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’deki Beyoğlu Mahallesi’nde bir evde meydana geldi. Polis Fatih Ç., (31), bir süre önce, Gülen Cemaati soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırıldı. Olay sonrası bunalıma giren polis Fatih Ç., dün öğle saatlerinde dedesine ait tüfekle başına ateş etti. Yakınlarının durumu 112 acil sağlık ekiplerine haber vermesi üzerine eve gelen sağlık ekipleri tedaviye aldı. Doktorların tüm çabalarına rağmen genç polisin kurtarılamayarak yaşamını yitirdiği öğrenildi. Yapılan incelemenin ardından Fatih Ç.’nin, cesedi, otopsi yapılmak üzere morga gönderildi.

İnsan hakları aktivisti ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Bu kaçıncı KHK’lı intiharı” diyerek tepkisini dile getirdi. Gerlioğlu paylaştığı tweet’te, “İnsanları çaresiz bırakıyorsunuz, insan bu kadar köşeye sıkıştırılmaz dedik, duymak istemediler, duysa da kulak asmadılar. Bütün bunları sorduk, soruyorum, soracağım.”


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ