Gece sayıklayarak uyanıyor ve “Annem nerede” diye ağlıyorlar

15 Temmuz sonrası Tenkil Süreci’nde tutuklanan Gökhan ve Necla Şen’in, anneannelerinde kalan iki çocuğunun hikayesi yürek burkuyor. Anne baba hasreti çeken kardeşler, geceleri annelerini sayıklayarak uyanıyor.
 Geçen Mayıs ayında Bartın’da gözaltına alınarak tutuklanan Necla Şen, Karabük Cezaevine gönderildi. Tutuklandığından bu yana 6 ay geçmesine rağmen Şen’in yargılaması hala başlamadı.


Necla Şen’in eşi Gökhan Şen’in de aynı gerekçelerle Bartın’da tutuklu bulunması nedeniyle çocukları anneannelerinin yanında kalıyor. Bir anda hem annesiz hem de babasız kalan Mualla (2) ve Orhan (6) Şen kardeşler zor günler geçiriyor.

2 ÇOCUK ANNEANNELERİNDE KALIYOR

İnsan hakları savunucusu Milletvekili Ömer Gergerlioğlu, devlet eliyle yapılan zulmü sosyal medya hesabından duyurdu. Mahkemesi Bartın’da olan Necla Şen’in Karabük Cezaevinde tutulmasını eleştiren Gergerlioğlu, şunları aktardı: “2 çocuk annesi, eşi de tutuklu. 6 aydır mahkemeye çıkamadı. Çocuklar köyde anneannelerinin yanında. Çocuklar annelerini sayıklıyor gece gündüz. Gece kalkıp ‘annem nerede’ diye ağlayarak uyanıyorlar.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ