Erdoğan'ın 15 Temmuz gecesi kaldığı otelin sahibi, AKP'den aday oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında kaldığı Marmaris Grand Yazıcı Turban Oteli'nin sahibi Serkan Yazıcı, AKP'nin Marmaris Belediye Başkan adayı oldu.
Serkan Yazıcı, kişisel Instagram hesabında yaptığı açıklamada Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanlığı görevinden ayrıldığını açıkladı.


“Çok değerli komşularım, AK Parti Marmaris Belediye Başkanı adayı olarak sizlerin huzuruna çıkıyorum" diyen Yazıcı, şöyle devam etti:

"Bu yeni dönemde Marmaris’te yaşayan insanların, bir hayvan sever olarak hayvanların ve doğanın başkanı olacağıma söz veriyorum. Amacım belediye başkanı olmaktan ziyade tüm Marmarislilerin gönlündeki başkan, abi, kardeş ve arkadaş olabilmektir. Sonucun güzel olacağına emin olduğum bu yolda Marmaris’te görmek istediğiniz hizmetleri paylaşmanızı rica ediyorum. Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir."

 Yazıcı, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi altı saat boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında yer almıştı.

Serkan Yazıcı, 15 Temmuz gecesini anlatırken "Biz çok fazla korktuk. Cumhurbaşkanımız sakindi. Nasıl gitti ben anlamadım. O kadar korkunç bir durumda, çok büyük bir cesaret ister" demişti.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ