Emekli, muvazzaf asker, öğrenci, komiser, sivil… 41 gözaltı daha

Ankara, İzmir ve Antalya'da yürütülen Bylock ve ankesör soruşturmalarında emekli, muvazzaf asker, askeri öğrenci, emniyet müdürü, komiser, sivil...İzmir’de aralarında muvazzaf astsubay ve polisler ile meslekten ihraç edilen 2. sınıf emniyet müdürünün de bulunduğu 14 şüpheli için yakalama kararı çıkartıldı. ‘Ankesör’ yapılanması iddiasıyla aralarında 2 muvazzaf astsubay, 4 polis, 1 meslekten ihraç edilen astsubay ve 2. sınıf emniyet müdürü, 3 ilişiği kesilen öğrenci ve 1 öğretmenin bulunduğu 9 şüpheli gözaltına alındı, 5 kişinin arandığı belirtildi.


Ankara’da ise  emniyet birimlerinde daha önce görev yapan 6’sı emniyet müdürü 14 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi, 6’sı gözaltına alındı.

Soruşturmada, emniyet birimlerinde daha önce görev yapan ve ‘ByLock’ kullandığı öne sürülen 6 emniyet müdürü, 3 komiser, 3 polis ve 2 sivil memur olmak üzere 14 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Polis ekipleri, soruşturma kapsamında şüphelilerden 6’sını yakalayarak gözaltına aldı. Diğer şüphelilerin yakalanmasına ilişkin çalışmalar sürdürülüyor.

Antalya merkezli 7 ilde ise 8 muvazzaf asker, 3 askeri öğrenci ve 2 emekli subay gözaltına alındı. Operasyonda, hakkında yakalama kararı bulunan hava kuvvetlerinde görevli 8 muvazzaf asker ile 3 askeri öğrenci ve 2 emekli subay gözaltına alındı. Şüpheliler sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ