Cezaevindeki astım hastası Arin bebek hastaneye götürülmüyor

Annesi Esma Yılmaz’la birlikte Urfa Cezaevi’nde kalan astım hastası Arin bebeğin bir hafta önce acil olarak hastaneye sevkinin yapıldığı ancak götürülmediği ortaya çıktı. Babası Mihdi Yılmaz, Arin bebeğin sürekli ateşlendiğini söyledi.

Urfa 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde annesi Esma Yılmaz ile birlikte kalan bir yaşındaki Arin bebeğin bir hafta önce acil olarak hastaneye sevkinin yapıldığı ancak halen hastaneye götürülmediği öğrenildi.

Dün cezaevinde eşi ile çocuğunu gören ve Mezopotamya Haber Ajansı’na konuşan baba  Mihdi Yılmaz, astım hastası olan Arin bebeğe verilen yanlış ilaçların değiştirildiğini ancak yeni ilaçların hala verilmediğini söyledi.


‘YANLIŞ İLAÇ VERİLDİ, DOĞRU İLAÇLAR VERİLMİYOR’

Doktorların ‘hastanede tedavi edilmeli’ dediği Arin bebeğe cezaevinde farklı ilaç verilmiş. Baba Yılmaz, astım hastası olan çocuğuna ilaçlarının verilmediğini ve ateşin 39,5’lara kadar çıktığını ayrıca, cezaevinin sıcak olmasından dolayı Arin’in pişik olduğunu ve pişik ilaçlarının da verilmediğini dile getirdi.

Bir an önce kızının hastaneye götürülmesini isteyen baba Yılmaz, “Artık perişan olduk. Ya eşimi denetimli serbestlikle bıraksınlar ya da sevkini Mardin’e yapsınlar. Ben çocuğumu gündüz tedaviye, akşam annesinin yanına götürebileyim” dedi. Kamuoyuna duyarlılık çağrısı da yapan Yılmaz, eşinin serbest bırakılması için yetkililere seslendi.






Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ