Cezaevinde çöp kovasında yıkanan Akif bebek tahliye oldu

15 günlükken cezaevine giren Akif bebek annesiyle birlikte tahliye oldu. Vedat Akif Kaman, tutsak tüm bebekler gibi iki yıl boyunca cezaevi şartlarına ve imkansızlıklarına mahkum edildi.


Gazeteci Nur Ener Kılıç’ın koğuş arkadaşı 2 yaşındaki Akif bebek tahliye oldu. Bir yıl Bakırköy’de hapis yatan Kılıç, Akif bebeği şöyle anlatmıştı:

“Ben cezaevindeyken tutuklu kaldığım bir yıl boyunca bebeklerle ilgili çok can yakıcı hadiseye şahit oldum. 30 günlük bir bebek Vedat Akif vardı. Koğuşta banyo yapması lazımdı ama banyo küvet falan yoktu. Revirin çöp kovasında banyo yaptırdık.”


“AKİF BEBEK ÇIKSIN” DERDİM

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde bir sene tutuklu kalan gazeteci Nur Ener Kılınç ile aynı koğuşta bulunan Vedat Akif bebek sosyal medyaya da gündem olmuş, siyasetçiler tarafından da gündemine taşınmıştı.

Gazeteci Nur Ener Kılınç tahliye edildikten sonra yaptığı konuşmada, “Tahliye olduğum an bana sorsalardı, ‘sen mi buradan çıkmak istersin yoksa Akif bebek mi?’ deselerdi ben Akif bebek çıksın derdim” ifadelerini kullanmıştı.Akif bebek, bir görüş gününde abisi Murat (ortada) ve kuzeni Orhan ile birlikte.

15 GÜNLÜKKEN GİRDİ

Vedat Akif Kaman (2), henüz 15 günlükken annesiyle Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine gönderildi. Lohusa kadın Halime Kaman, Aralık 2017’de örgüt üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanmıştı.

Halime Kaman’ın babası İbrahim Fışkındal “Kızım ev hanımı. Geçtiğimiz Kurban Bayramında da damadım İbrahim Kaman gözaltına alındı ve tutuklandı. Şimdi ise kızım gözaltında. Günlerdir emniyette ama ifadesi henüz alınmış değil. Bebek yollarda perişan oldu. En azından 6 ay bebeğinin yanında kalsın. 6 ay sonunda suçu varsa, ben kendi ellerimle götürür teslim ederim.” demişti.

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ