"ByLock çıkan, Bank Asya'da parası bulunanlar suçlu değil!"

15 Temmuz'da katledilen Mustafa Cambaz'ın oğlu Alpaslan Cambaz'dan AKP'ye sert eleştiriler...
15 Temmuz darbe girişiminde katledilen Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz’ın oğlu Alpaslan Cambaz, AKP Hükümetine sert eleştirilerde bulundu. Cambaz sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Öncesinde mağdurları ben de fark edememiştim. Olanları duyurmakta geç bile kaldığımı düşünüyorum bu yüzden. Üzerime düşeni yaptım sadece. Lakin sesi çıkmayan garibanları bastırmaya, yok saymaya, anlayıp dinlemeden suçlamaya o kadar alıştırıldık ki toplum olarak, ‘Biri bizi anladı’ diye bana gözyaşlarıyla yazıyorlar bu sebepten” dedi.

15 Temmuz’da öldürülen bir babanın oğlu olan Alpaslan Cambaz, paylaştığı yazıda “AKP’nin iktidarını sürdürmesini borçlu olduğu insanlar çoğu da… Gerçek Müslümanlar… Sahte Reisçi medyacı mafya tarafından iktidarın altı oyuluyor dediğimizde boş konuşmuyoruz” ifadelerini kullandı.
Alpaslan Cambaz’ın açıklamaları şöyle:

“Partilerinin adını ‘Adalet’le başlatanlar işlerini yıllardır hukuksuzlukla halletmeyi seçmeselerdi böyle olmayacaktı hukuk sistemimiz. Sistem öyle mahvedilmiş ki artık tüm gücünü hukuka verecek iki hükümet daha gelse üstüne zor çözer durumları.”

Birçok hukuksuzluğun Gülen Cemaati yargıyı ele geçirdi söylemleriyle yapıldığını söyleyen Cambaz şöyle devam etti:

“Söylemleriyle kimse kendini aklayamayacak. Cep telefonunda ByLock çıkan, filanca tarihte Bank Asya’da üç kuruş parası bulunan insanlar değildi suçlu olan. Esas suçlular bunlarla en başından beri iş yapanlar, banka hesaplarında milyar dolarlar bulunanlar. Mahkemeye çıkarılmak yerine suçunu sadece istifaya zorlanarak çekenler… Halen görevde olanları da var tabi.”

“Sorsan hepsi ‘yerli ve milli’, hepsi ‘ak pak’ hepsi ‘reisçi’, ‘büyük resimci”

“Defalarca kamuoyunu yanılttığı halde, masum insanlara iğrenç iftiralar attığı halde kendisine hiçbir yaptırım uygulanmayan ve üzerine halen daha itibar görüp TV’lerde, cumhurbaşkanının uçağında poz verip duran, bizim kan verip can verdiğimiz davamızı sulandırmaktan karnı doyan, doymak bilmeyen medyacı mafya. Asıl suçlular sırf takipçi satın almak için bile milyon liralar harcayanlar. Daha fazla para ve daha fazla kadın için yapmayacağı soysuzluk bulunmayanlar. Sorsan hepsi ‘yerli ve milli’, hepsi ‘ak pak’ hepsi ‘reisçi’, ‘büyük resimci’.”

“Allah affetmeyecek”

“Masum insanların hakkına girdiler. Yetim hakkı yediler. Şehit ailelerinin hakkını yediler. Üzerine de tövbe nedir bilmediler. Bu ihaneti biz affetsek Allah affetmeyecek. O’nun gayretine dokunuyor. Derdi yoksulluk olan derdine sıkı sıkıya sarılsın. Küçük şeylerle mutlu olmaya, maneviyatı kaybetmemeye devam. Korkmayın. Size korku yoktur. Siz mahzun da olmayacaksınız. Yaklaşan kıyamet onlar için, iliklerine kadar dünyalık olanlar için geliyor. Bizler şehit oluruz, onlar yok olurlar. Allah büyüktür. O’ndan başka ilah yoktur. Baki olan O’dur.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ