Bahçeli’den Mümtaz’er Türköne çağrısı: Davası tekrar değerlendirilmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından Zaman Gazetesi yazarlarına açılan davada 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Mümtaz’er Türköne’nin davası için “tekrar değerlendirme” çağrısı yaptı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tutuklu eski Zaman gazetesi yazarı Mümtaz’er Türköne’nin 1979 yılında 21 yaşında iken hayatını kaybeden kardeşi Mustafa Türköne’nin ölüm yıldönümü dolasıyla mesaj yayınladı.

 

 

Bahçeli, twitter üzerinden “Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir” açıklamasında bulundu.


 

Bahçeli, “Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtaz’er Türköne’nin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yegâne merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtaz’er Türköne’nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ