Avazyan: Feridun’dan sonra hiç bir çocuğa mavi çorap almadım!

Mağdurların sesi olan Arlet Natali Avazyan, Ege’de ailesiyle boğularak can veren Feridun’la ilgili konuşurken gözyaşlarını tutamadı
Mağdurların sesi olan Arlet Natali Avazyan, sesi olmaya çalıştığı insanların dinini, kimliğinin, ırkının hiç bir önemi olmadığını anlattı.

Mağdurların sesi olduğu için kendisine PKK’lı, f.töcü, Asala’cı gibi yaftalar yapıştırıldığını belirten Avazyan, kendisini, ‘çocukları çok seven bir devrimci’ olarak tanımladı.

Avazyan, Ege’de ailesiyle boğularak can veren Feridun’la ilgili konuşurken gözyaşlarını tutamadı: “Feridun canımı çok yaktı benim. Feridun’dan sonra hiç kimseye mavi çorap almadım. Hiç unutmuyorum. Hiç aklimdan çıkmıyor. Ablamın torunu oldu, çorap alıyoruz. Dedim abla, n’olur mavi çorap alma. Dayanamıyorum’ dedim. Tamam dedi. Ahmet, Feridun… Ahhh… Kurban olduğum, Kara Efem… Ahmet’in sesi olduk. Elimizden geldiği kadar. Herkese çok teşekkür ediyorum. 25 saatte 54 bin avro topladık tedavi için. 5 Avro veren de vardı, 5 bin Avro veren de… Ama kurtaramadık. Ahmet’i ziyarete gider başından öperdim. ‘Benim keltoş oğlum’ derdim. Koca gözleriyle gülerdi! Olmadı, kurtaramadık. Beceremedik.”


Gülşah Çavuşoğlu’nun YouTube kanalına konuk olan Avazyan’ın açıklamasından satır başları şöyle...
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ