Astım hastası olan anne ve bebeği cezaevinde yaşam mücadelesi veriyor

Adana'da gözaltına alınan astım hastası Tuğba Akça bebeğiyle birlikte tutuklanarak Tarsus Kadın Cezaevine gönderildi. 20 gündür, 17 aylık bebeği Ahmet Hanifi ile birlikte hastalıklarıyla cezaevi şartlarında yaşam mücadelesi veriyor.Bel fıtığı ve astım hastası olan Tuğba hanım, hergün astım krizleri geçiriyor. Revire defalarca çıkmasına rağmen sadece ilaç verilip geri gönderiliyor. 17 aylık Ahmet Hanifi bebekte astım hastası.Koğuş şartlarından dolayı hastalığı artan bebek şuan tedavi görüyor. Annesi tedavi bitiminde bebeğini tekrar yanına almak zorunda. 5 yaşında ki kızı Fatma Sena'yı koğuş şartlarından dolayı yanına alamıyor. Fatma Sena'ya hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç anneannesi bakmaya çalışıyor.


Mahkemeye kendisinin, çocuğunun ve bakmakla yükümlü oldugu annesiyle birlikte 7 adet rapor sunuldu, her türlü adli kontrol talep edilmesine rağmen, henüz netice alınamadı. Astım hastası olan anne, çocuğu ve ailesi zor durumda kaldı.

Babası kan kanserinden vefat eden Tuğba hanımın abisi hükümlü, annesinin bakacak kimsesi yok. Kendisi ve çocuğu da astım hastası olan Akça'nın annesi; yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç. Tutuklanmadan önce annesine bakıyordu.
Annesi daha önce beyin kanaması geçirdi. Tansiyon kolesterol ve astım hastalığı var. Şuan kolundan ameliyatlı olan Tuğba hanımın, annesinin ayrıca 2 bacağından daha ameliyat geçirmesi gerekiyor. Öteyandan, ameliyat sonrası bunların fizik tedavi süreçleri olacağında annesine bakacak kimse de yok. Tuğba Akça'nın 5 yaşındaki kızı Fatma Sena'ya hastalıklarına rağmen bakmaya çalışan anneannesi yaşlı hasta ve kendisi bakıma muhtaç.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ