Anne babası tutuklu, Akif kanser ama hakimler ikna olmuyor!

Anne ve babası sözde ‘f...’ soruşturmaları kapsamında tutuklanan kanser hastası 6 yaşındaki Akif Daştan’ın durumu her geçen gün daha da kötüye gidiyor.


Akif’in babaannesi, insan hakları savunucusu HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na gönderdiği mesajda, “Ömer bey Akif’in durumu hiç iyiye gitmiyor. Sürekli hastaneye gidip geliyoruz. Ne olur bize yardımcı olun. En azından annesinin yanında olmasına ihtiyacı var… Ne olur yardım edin biz!” diyerek yardım talebinde bulundu.

GÖZ GÖRE GÖRE ERİYOR


Ömer Faruk Gergerlioğlu ise söz konusu mesajı, “Anne, babası tutuklu kanser Akif Daştan’ın babaannesi diyor ki… Gerisini insanlığa bırakıyorum..!” ifadeleriyle paylaştı. Kanser hastası Akif’in annesine ihtiyacı var ama hakimler oralı bile olmuyor! Tedavisi yarım kalan Akif, adım adım ölüme gidiyor.
 
TAHLİYE TALEPLERİ REDDEDİLDİ

Çocukları Akif’in lösemi tedavisiyle ilgilenirken yarım saat arayla tutuklanan Şenay ve Mustafa Daştan çiftinin tutukluğa itirazı, geçtiğimiz hafta ‘kaçma şüphesi’ gerekçesiyle reddedildi. Şenay Daştan ve Mustafa Daştan çifti Kayseri 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yarım saat arayla 15 Kasım günü tutuklanmışlardı. Kayseri 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin, Akif’in lösemi raporlarını ve tedavi sürecinde annesinin yanında olması gerektiğini gözönüne almadan verdiği karara ailenin avukatları tüm bu unsurları gözönünde bulundurarak itiraz etti.

DELİLLER TOPLANDI

İtiraz dilekçesinde, delillerin toplandığı, Akif’in devam eden ağır tedavisi nedeniyle kaçma şüphesinin bulunmadığı belirtilse de hakim, ‘tutukluluğa devam’ kararı verdi. HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Akif’in babaannesiyle görüştüğünü, “Akif’in günlerdir yemek yemediğini ve sürekli annensini istediğini’ söylüyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ